БЛОГ

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРАТИ ТА ПРАСУВАТИ ВИШИВАНКУ?

У вашій шафі з’явилася нова річ – красива і яскрава вишиванка. Як же зберегти її зовнішній вигляд? Адже хочеться, щоб вона завжди виглядала так само, як і в день придбання – ефектно і гарно. Для цього варто подбати про догляд за виробом. Він складається з двох процесів – це прання і прасування.

Загальні рекомендації для прання: вивернути річ на виворіт; використовувати тільки м’які засоби для білизни (дитяче мило або делікатний порошок); не застосовувати засоби з відбілювачами; не накрохмалювати виріб; використовувати температуру не вище 40 градусів. Після полоскання вишиванку помістіть в ємність з холодною водою і розведеним у ній оцтом (пропорція: 1 столова ложка на 1 літр води) на 20 хвилин. Така процедура допоможе зберегти колір малюнка. Викручувати не рекомендується, тільки промокнути або покласти між двома рушниками і лише потім сушити на тремпелі, попередньо руками розгладивши усі складочки. Ручне прання – найкращий варіант догляду за такими виробами.

Прати в пральній машині теж можливо, але при цьому: прати окремо від інших речей, заздалегідь поклавши в спеціальний мішок; на пральній машині повинні бути виставлені функції: «Делікатне прання», «Без віджима». Якщо на одязі є пляма, слід її спочатку обробити мильною піною, і лише потім прати весь виріб. Коли вишиванка висохне, прасуємо виріб. Процес набагато спрощується, якщо річ трохи волога. Прасувати краще через марлеву тканину і обов’язково з виворітного боку. Це необхідно для того, щоб зберегти рельєфність вишитого візерунка. Слідкуйте, щоб не було перекосів тканини, які спотворюють малюнок. Ну, а якщо візерунок – це розкиданий по полотну невеликий орнамент – використовуйте функцію праски «вертикальний пар». Такий догляд за виробами використовують як для вишиванок з натуральних тканин, так і для вишивок на трикотажному полотні. З тією лише різницею, що трикотажне полотно особливо схильне до деформації в мокрому вигляді, тому необхідно бути особливо уважними при його сушінні і прасуванні. Виконуючи ці прості рекомендації, кольори на ваших вишиванках довго будуть вражати своєю яскравістю, а сам виріб зможе ще багато років виглядати як у день придбання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *